Wydarzenie

Ikona BIPIkona rodoIkona Portal PracownikaIkona pocztyIkona Grupa JSW25 lat JSK

Jastrzębska Spółka Kolejowa nagrodzona w IV edycji „Konkursu Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w trakcie Konferencji Kultury Bezpieczeństwa.

Kapituła spośród nadesłanych zgłoszeń wybrała te, które w największym stopniu spełniły kryteria innowacyjności, korzyści dla bezpieczeństwa transportu kolejowego oraz pozytywnego wpływu na rozpowszechnianie zasad kultury bezpieczeństwa na kolei.

Jastrzębska Spółka Kolejowa otrzymała nagrodę w kategorii „Rozwiązanie techniczne”. Kapituła doceniła system ewidencji przekaźników JSK SEP, który został stworzony dla potrzeb zarządcy infrastruktury i stanowi elektroniczną bazę danych przekaźników obsługiwaną z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej.
System ułatwia m.in. bieżące monitorowanie okresu ważności obsługi technicznej przekaźnika. Podstawą monitorowania za pomocą systemu JSK SEP danego przekaźnika w procesie jego eksploatacji są umieszczone na każdym przekaźniku dwa kody kreskowe EAN-8 i status przekaźnika w systemie.

Na podstawie przeprowadzonych analiz stwierdzono, że system ewidencji przekaźników JSK SEP może zostać wprowadzony przez innych zarządców infrastruktury i użytkowników bocznic kolejowych jako skuteczne narzędzie do wspomagania zarządzania przekaźnikami eksploatowanymi przez te podmioty. Ponadto możliwa jest rozbudowa systemu o dodatkowe funkcjonalności zdefiniowane przez użytkownika.

System został opracowany we współpracy Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o. z Zespołem Szkół nr 6 Jastrzębie-Zdrój Technikum nr 4.
Pracownicy Spółki określili i opracowali funkcjonalności systemu, natomiast uczniowie zrealizowali część techniczną.

Inne aktualności

W poszukiwaniu przyszłych pracowników – „dni otwarte” w ZSTB w Jastrzębiu-Zdroju

29 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. 11 Listopada 45, odbyły się „dni otwarte”. Celem zorganizowanego wydarzenia było promowanie ZSTB wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy niedługo…

Dzień Kolejarza

Dnia 24.11.2023 r. odbył się uroczysty obiad z okazji Dnia Kolejarza w Restauracji Dąbrówka, na którym zostały wręczone Medale za długoletnią służbę nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej dla pięciu pracowników Spółki.

Medale wręczył Doradca…

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o.  wraz z Urzędem Transportu Kolejowego zapraszają na Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II, który odbędzie się w sobotę 22.07.2023 r. w godzinach 15:00 – 21:00 na terenie Amfiteatru im. Stanisława…

BIEG GÓRNIKA

Zapraszamy do udziału w pierwszym ekstremalnym BIEGU GÓRNIKA zorganizowanym dla pracowników spółek należących do Grupy Kapitałowej JSW

Termin: 24.06.2023 r.

Miejsce: Ruch „Borynia”

Zapisy w zakresie tylko i  wyłącznie pracowników JSK Sp. z o.o. :

Targi Edukacji i Pracy

30 marca 2023 roku, Jastrzębska Spółka Kolejowa uczestniczyła w organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju Targach Edukacji i Pracy które odbyły się w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju ul. Poznańska…

Zawody narciarskie Branży Górniczej w Slalomie Gigancie pod patronatem Ministra Aktywów Państwowych

W dniu 04.03.2023 r. pani D. Smołka reprezentowała JSK Sp. z o.o. na Zawodach narciarskich Branży Górniczej w Slalomie Gigancie pod patronatem Ministra Aktywów Państwowych w Wiśle.  Zajeła 3 miejsce w grupie kobiet w swoim przedziale wiekowym.

Zawod…

Więcej aktualności