Nasze osiągnięcia

Ikona BIPIkona rodoIkona Portal PracownikaIkona pocztyIkona Grupa JSW25 lat JSK

System ewidencji przekaźników JSK SEP

JSK Sp. z o.o. we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 w Jastrzębiu- Zdroju opracowała System ewidencji przekaźników JSK SEP. System stanowi elektroniczną bazę danych, której obsługa możliwa jest w czasie rzeczywistym z poziomu przeglądarki internetowej z dowolnego komputera PC lub aplikacji mobilnej, zainstalowanej na dowolnym smartfonie z systemem operacyjnym Android.

 

Grupę użytkowników JSK SEP stanowią pracownicy nadzoru i utrzymania Sekcji Automatyki i Sieci Trakcyjnej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o., bezpośrednio uczestniczący w procesie eksploatacji przekaźników i w czynnościach związanych z OTP.

Podstawą monitorowania za pomocą systemu JSK SEP danego przekaźnika w procesie jego eksploatacji są umieszczone na każdym przekaźniku dwa kody kreskowe EAN-8 i status przekaźnika w systemie.

Status przekaźnika w systemie informuje użytkownika systemu o aktualnym wykorzystaniu przekaźnika w procesie eksploatacji. W tym celu utworzono cztery typy statusów przekaźnika: stojak, zapas, magazyn i OTP.

Opracowany system rozwiązał problem nieprzestrzegania zasad dotyczących właściwego utrzymania przekaźnikowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym polegającym na  eksploatowaniu przekaźników bez ważnego przeglądu OTP.

Sekcja Automatyki i Sieci Trakcyjnej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o. przeprowadziła badania funkcjonalne systemu JSK SEP, które dały wynik pozytywny i umożliwiły wdrożenie sytemu do użytku służbowego w Jastrzębskiej Spółce Kolejowej Sp. z o.o.

Na podstawie przeprowadzonych analiz stwierdzono, że system ewidencji przekaźników w formie elektronicznej bazy danych i aplikacji mobilnej, przy wykorzystaniu kodów kreskowych, może zostać wprowadzony przez innych zarządców infrastruktury i użytkowników bocznic kolejowych jako skuteczne narzędzie do wspomagania zarządzania przekaźnikami eksploatowanymi przez te podmioty. Ponadto możliwa jest rozbudowa systemu o dodatkowe funkcjonalności zdefiniowane przez użytkownika.

 

Opisane rozwiązanie zostało przedstawione podczas III edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo - Technicznej „Transport Kolejowy Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość” organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego, gdzie otrzymało nagrodę Komitetu naukowego.

Ponadto projekt zdobył złoty medal w ramach Międzynarodowej Wystawy Własności Intelektualnej, Własności i Innowacji IPITEx 2019, odbywającej się z okazji Tajlandzkiego Dnia Wynalazców w Bangkoku.

Lider Rynku 2015 i Euro Leader 2015

29 maja 2015 roku JSK Sp. z o.o. została laureatem konkursu - Lider Rynku 2015 Najlepsza w Polsce Firma - w zakresie zarządzania i udostępniania linii kolejowych na swoim obszarze działania oraz laureatem konkursu Euro Leader w zakresie udostępnia linii kolejowych

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji - 2014

19 stycznia 2014 roku w Zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o. została uhonorowana Złotym Laurem w kategorii: polskie przedsiębiorstwo.

Certyfikat Izby Przemysłowo-Handlowej ROP

17 stycznia 2014 r. JSK Sp. z o.o. otrzymała CERTYFIKAT honorowego medalu Izby Przemysłowo - Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

Lider Rynku 2012 i Euro Leader 2012

24 maja 2012 roku JSK Sp. z o.o. została laureatem konkursu - Lider Rynku 2012 Najlepsza w Polsce Firma - w zakresie zarządzania i udostępniania linii kolejowych na swoim obszarze działania oraz laureatem konkursu Euro Leader w zakresie udostępnia linii kolejowych

Lider Rynku 2011 i Euro Leader 2011

27 maja 2011 roku JSK Sp. z o.o. została laureatem konkursu - Lider Rynku 2011 Najlepsza w Polsce Firma - w zakresie zarządzania i udostępniania linii kolejowych na swoim obszarze działania oraz laureatem konkursu Euro Leader w zakresie udostępnia linii kolejowych

Lider Rynku 2009

W maju 2009 roku JSK Sp. z o.o. została laureatem konkursu - Lider Rynku 2009 Najlepsza w Polsce Firma - w zakresie zarządzania i udostępniania linii kolejowych na swoim obszarze działania .

Przejrzysta Firma 2009

W styczniu 2009 roku JSK Sp. z o.o. została nagrodzona Certyfikatem "Przejrzysta Firma" świadczącym o rzetelności w wywiązywaniu się z obowiązku publikacji sprawozdań finansowych.

CERTYFIKAT honorowego medalu Izby Przemysłowo - Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego

9 stycznia 2009 r. JSK Sp. z o.o. otrzymała CERTYFIKAT honorowego medalu Izby Przemysłowo - Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

Fair Play 2008

5 grudnia 2008 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas Wielkiej Gali "Przedsiębiorstwa Fair Play" odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników całorocznej weryfikacji wszystkich firm zgłoszonych do uzyskania tytułu i certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2008. Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o. otrzymała Certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2008.

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji

19 stycznia 2008r. w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach po raz szesnasty wręczone zostały Laury Umiejętności i Kompetencji. Jastrzębska Spółka Kolejowa Sp. z o.o. została uhonorowana Złotym Laurem w kategorii: udana restrukturyzacja.

Polska Nagroda Jakości

11 listopada 2007 roku Spółka została laureatem konkursu w kategorii małych organizacji usługowych podczas XIII edycji Polskiej Nagrody Jakości. Nagroda ta została wręczona na Zamku Królewskim w Warszawie.

LIDER INNOWACJI 2007

W kwietniu 2007 roku Spółka została laureatem VI edycji ogólnopolskiego konkursu LIDER INNOWACJI 2007 otrzymując stosowny certyfikat.

Polska Nagroda Jakości

W roku 2006 Spółka uzyskała Wyróżnienie w kategorii średnich organizacji produkcyjnych i usługowych podczas XII edycji Konkursu Polskiej Nagrody Jakości. Nagroda ta została wręczona 11 listopada 2006 roku na Zamku Królewskim w Warszawie

Nominacja do Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska"

W maju 2006r. główna usługa Jastrzębskiej Spółki Kolejowej sp. z o.o. tj. udostępnienie linii kolejowych uzyskała nominację do Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" w XVI edycji Konkursu na Najlepsze Produkty i Usługi

Czarny Diament

26 listopada 2005r. Spółka odbierała przyznaną przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego Nagrodę Czarny Diament, która jest formą uhonorowania przedsiębiorstw za osiągnięcia gospodarcze, technologiczne, w ochronie środowiska, przeciwdziałaniu bezrobociu, wspieraniu inicjatyw społecznych i współpracy z samorządem terytorialnym

Polska Nagroda Jakości

W roku 2005 Spółka uzyskała Wyróżnienie w kategorii małych organizacji usługowych podczas XI edycji Konkursu Polskiej Nagrody Jakości. Nagroda ta została wręczona 11 listopada 2005 roku na zamku Królewskim w Warszawie.

Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000

W grudniu 2003 roku Spółka uzyskała certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 wydany przez RW TUV Polska.