Wydarzenie

Ikona BIPIkona rodoIkona Portal PracownikaIkona pocztyIkona Grupa JSW25 lat JSK

W poszukiwaniu przyszłych pracowników – „dni otwarte” w ZSTB w Jastrzębiu-Zdroju

29 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. 11 Listopada 45, odbyły się „dni otwarte”. Celem zorganizowanego wydarzenia było promowanie ZSTB wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy niedługo staną przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacji. Placówkę odwiedziła młodzież z Jastrzębia-Zdroju oraz okolicznych miejscowości.

Podczas „dni otwartych” uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną ZSTB. Szkoła od dwóch lat z powodzeniem kształci przyszłych specjalistów branży kolejowej w klasie o profilu technik transportu kolejowego. W placówce znajduje się dedykowana pracownia, w której uczniowie mogą korzystać z 4 stanowisk z oprogramowaniem komputerowym, które umożliwiają symulację pracy m.in. nastawniczego czy dyżurnego ruchu.

Jastrzębska Spółka Kolejowa wchodząca w skład Grupy Kapitałowej JSW S.A., została zaproszona przez dyrekcję ZSTB do wzięcia udziału w „dniach otwartych szkoły”.  Na stanowisku edukacyjnym Spółka promowała klasę o profilu technik transportu kolejowego, której jest patronem.

Zainteresowane osoby zapoznały się z profilem działalności Spółki, perspektywami zatrudnienia, możliwościami odbycia praktyk uczniowskich oraz poznały się z zasadami programu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów.  

Wybór właściwej szkoły przygotowującej do pracy zawodowej to bardzo ważny krok w życiu młodego człowieka. Decyzja o podjęciu nauki w klasie o profilu technik transportu kolejowego daje szansę na rozpoczęcie pracy na stabilnym i pewnym rynku pracy, z dużymi perspektywami na rozwój w przyszłości. Przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku kolejowym, w tym Jastrzębska Spółka Kolejowa poszukują kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami, co ma zapewniać bezpieczeństwo i konkurencyjność. Dobrze wykwalifikowana kadra to gwarancja wysokiej jakości usług kolei. 

Mamy nadzieję, że wspólne działanie Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o. oraz Zespołu Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju zaowocuje otwarciem się trzeci rok z rzędu klasy o profilu technik transportu kolejowego w roku szkolnym 2024/25.

Inne aktualności

W poszukiwaniu przyszłych pracowników – „dni otwarte” w ZSTB w Jastrzębiu-Zdroju

29 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. 11 Listopada 45, odbyły się „dni otwarte”. Celem zorganizowanego wydarzenia było promowanie ZSTB wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy niedługo…

Dzień Kolejarza

Dnia 24.11.2023 r. odbył się uroczysty obiad z okazji Dnia Kolejarza w Restauracji Dąbrówka, na którym zostały wręczone Medale za długoletnią służbę nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej dla pięciu pracowników Spółki.

Medale wręczył Doradca…

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o.  wraz z Urzędem Transportu Kolejowego zapraszają na Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II, który odbędzie się w sobotę 22.07.2023 r. w godzinach 15:00 – 21:00 na terenie Amfiteatru im. Stanisława…

BIEG GÓRNIKA

Zapraszamy do udziału w pierwszym ekstremalnym BIEGU GÓRNIKA zorganizowanym dla pracowników spółek należących do Grupy Kapitałowej JSW

Termin: 24.06.2023 r.

Miejsce: Ruch „Borynia”

Zapisy w zakresie tylko i  wyłącznie pracowników JSK Sp. z o.o. :

Targi Edukacji i Pracy

30 marca 2023 roku, Jastrzębska Spółka Kolejowa uczestniczyła w organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju Targach Edukacji i Pracy które odbyły się w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju ul. Poznańska…

Zawody narciarskie Branży Górniczej w Slalomie Gigancie pod patronatem Ministra Aktywów Państwowych

W dniu 04.03.2023 r. pani D. Smołka reprezentowała JSK Sp. z o.o. na Zawodach narciarskich Branży Górniczej w Slalomie Gigancie pod patronatem Ministra Aktywów Państwowych w Wiśle.  Zajeła 3 miejsce w grupie kobiet w swoim przedziale wiekowym.

Zawod…

Więcej aktualności